Obec Plaveč
dnes je 28. 09. (pondelok), čas: 07:18, meniny má: Václav

Dom kultúry slávnostne otvorený

vložený: 16.03.2020, čítaný: 169x

Dom kultúry slávnostne otvorený

Rekonštrukcia budovy Domu kultúry, ktorá trvala rok a pol, je ukončená a verejnosť si ju mohla v magický dátum 22. 2. 2020 pozrieť.

    Otvorenie Domu kultúry sa konalo v popoludňajších hodinách. Na začiatku slávnostnej udalosti sa prítomným prihovoril starosta obce. ,,Naša obec má k dispozícii dô-stojné a pekné zariadenie s moderným vybavením.  Je to Dom kultúry na vysokej úrovni, v ktorom sa môžu konať rôzne kultúrne, umelecké či spoločenské podujatia, ale aj svadby, rodinné oslavy a posedenia,“ povedal okrem iného Mgr. Peter Šlosár. Potom už nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky a vztýčenie zástav členmi miestneho hasičského zboru. Následne sa k slovu dostal správca farnosti Mgr. Matúš Fuchs, ktorý zrekonštruovanú budovu posvätil. Po úvodných úkonoch sa dvere Domu kultúry otvorili pre všetkých prítomných. Tí si mohli prejsť všetky priestory, sociálne zariadenia, technické a skladové miestnosti  či výdajňu stravy.
    Súčasťou slávnosti bolo aj vystúpenie domácich folklórnych súborov Kalina a Plavčanka. Prítomných zabávala aj ľudová hudba z Orlova. Pre všetkých bolo pripravené občerstvenie, o ktoré sa postarali žiaci Strednej odbornej školy na Jarmočnej ulici zo Starej Ľubovne.  Otvorenie Domu kultúry bolo spojené aj s fašiangovým posedením. Aj preto bola súčasťou programu ochutnávka tradičných zabíjačkových jedál a šišiek, ktoré pripravili členovia súboru Kalina.
    V Dome kultúry budú mať zázemie miestne folklórne súbory, združenie Džatky pre všetko a členovia plavečského Klubu Dôchodcov (JDS ZO Plaveč). Okrem toho sa priestory môžu využívať aj na spoločenské akcie. Poslanci obecného zastupiteľstva schválili na svojom februárovom zasadnutí prevádzkový  a poplatky za využívanie sály. Za jednodňovú akciu je poplatok vo výške 100 €, pri viacdňovej akcii (napr. svadba) je poplatok za využívanie priestorov Domu kultúry 250 €. Obyvatelia s trvalým pobytom v Plavči majú 20 % zľavu z účtovaného poplatku.
                                                                               

(lf)

Video k článku

Pripojené fotogalérie

kompletné spravodajstvo