Obec Plaveč
dnes je 28. 09. (pondelok), čas: 08:52, meniny má: Václav

Ocenení občania

vložený: 01.04.2020, čítaný: 266x

Ocenení občania

Na záverečnom zasadnutí obecného zastupiteľstva v roku 2019 odovzdal starosta obce ocenenie vybraným obyvateľom obce.

    Starosta obce zaviedol koncom minulého roka novinku, ktorou je odovzdávanie Cien starostu obce, a to každoročne na decembrovom zasadnutí  obecného zastupiteľstva. ,,Aj takýmto spôsobom si chcem uctiť a poďakovať tým, ktorí pre našu obec niečo urobili,” vysvetľuje starosta obce Mgr. Peter Šlosár.
    Na decembrové zasadnutie, ktoré sa konalo 13. 12. 2019 boli pozvaní nielen poslanci zastu- piteľstva, ale aj hostia. Starosta sa v roku 2019 rozhodol odovzdať Cenu starostu obce p. Margite Plavnickej, ktorá si zo zdravotných dôvodov prevzala cenu doma  a p. Jánovi Veľbackému st. ,,Život obce úzko spätý aj s farnosťou, preto som sa rozhodol odovzdať cenu tým, ktorí podstatnú časť života venovali farnosti,” uviedol v príhovore starosta obce, ktorý oceneným odovzdal pamätnú plaketu, dar a kyticu kvetov. Ocenená p. Plavnická pôsobila 25 rokov ako kostolníčka a p. Veľbacký 60 rokov  ako kantor v našom kostole. ,,Niekedy to bolo náročné. Práca doma, na poli a k tomu aj kostol a občas aj dve omše denne. Keď bol aj pohreb, tak to dalo naozaj zabrať,” spomína J. Veľbacký st.      
    Na slávnostnom zasadnutí poďakoval starosta obce aj ekonómke obce p. Márii Troščákovej, ktorá po 46 rokoch k 31. 12. 2019 odišla do dôchodku.                                    

     (lf)                         
                                  Fotogaléria k článku

kompletné spravodajstvo