Obec Plaveč
dnes je 28. 11. (pondelok), čas: 22:42, meniny má: Henrieta

Sv. omše naživo z kostola počas Veľkého týždňa

vložený: 20.03.2020, čítaný: 8874x

Sv. omše naživo z kostola počas Veľkého týždňa

Obec Plaveč v spolupráci s farnosťou si pre obyvateľov obce pripravila novinku v podobe vysielania sv. omší cez internet. ,,Pôvodne sme chceli s online vysielaním omší prísť na Kvetnú nedeľu, avšak aktuálna situácia nás podnietila k tomu, aby sme začali skôr," upresňuje starosta obce Mgr. Peter Šlosár. Od pondelka 16. 3. 2020 si tak sv. omšu z kostola v Plavči môžu pozrieť prostrednícvom intetrnetu prakticky na celkom svete. ,,Veľmi sa tomu teším že v týchto ťažkých časoch môžeme takýmto spôsobom priniesť do domácnosti Božie slovo," povedal v online prenose kňaz Mgr. Matúš Fuchs.                                                                                                    (lf)

Sv. omše počas veľkonočných sviatkov:
Zelený štvrtok

18:00 - sv. omša

Veľký piatok
9:00 - krížová cesta
15:00 - obrady Veľkého piatku 

Biela sobota
19:30 - sv. omša (veľkonočná vigília)
* po skončení sv. omše bude posvätenie jedál cez online kameru. 

Veľkonočná nedeľa
10:00 - sv. omša

Veľkonočný pondelok
10:00 - sv. omša

Modlitba požehnania veľkonočného jedla(vyokoná otec, ak nie je prítomný tak matka)
V mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen
Započúvajme sa do slov Evanjelia podľa Lukáša: (11, 9-13)

Ježiš povedal: „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. Ak niekoho z vás ako otca poprosí syn o rybu, vari mu dá namiesto ryby hada? Alebo ak pýta vajce, podá mu škorpióna? Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!“.
Modlitba
Zvelebený si, Pane, náš Bože, Ty všetko napĺňaš svojím požehnaním. Ďakujeme za Tvoje dary, ktoré majú slúžiť k zachovaniu nášho pozemského života. Nauč nás ich prijímať z Tvojich rúk tak, aby sa posilnila naša vzájomná láska a aby všetko smerovalo k Tvojej oslave. Skrze Krista, nášho Pána.
S dôverou sa spoločne modlime: Otče náš ...
Pozdravme Pannu Máriu: Zdravas Mária ... (alebo Pod Tvoju ochranu ... )
Modlime sa v čase pandémie:
Všemohúci a milosrdný Bože, zhliadni na našu bolestnú situáciu; posilňuj svoje deti a otvor naše srdcia nádeji, aby sme uprostred nás pociťovali tvoju Otcovskú prítomnosť. Skrze nášho Pána, Ježiša Krista, tvojho Syna, ktorý je Boh a s tebou žije a kraľuje v jednote s Duchom Svätým po všetky veky vekov. Amen.

Video na online vysielanie sv. omše je pod článkom. 

Video k článku

kompletné spravodajstvo